Górnik Zabrze pożegnał się z czterema piłkarzami. To Sinan Bakis, Filip Prebsl, Yosuke Furukawa i Michał Szromnik.
Kto odchodzi?
Bakis, Prebsl i Furukawa wracają do klubów, z których byli wypożyczeni do Górnika. Szromnik opuszcza zespół, ponieważ jego kontrakt nie zostanie przedłużony.
Dlaczego to się dzieje?
Bakis okazał się totalnym niewypałem. Przyjechał nieprzygotowany i nie zdobył żadnej bramki w Ekstraklasie. Prebsl nie potrafił wywalczyć sobie miejsca w środku pomocy Górnika. Furukawa rozegrał 25 meczów, ale to nie przekonało klubu do aktywowania opcji wykupu.
Co dalej?
Górnik Zabrze szuka nowych wzmocnień. Klub nie poinformował jeszcze, kto zastąpi zwolnionego Jana Urbana. Piotr Gierczak odpowiadał za drużynę w końcówce rozgrywek. | Zawodnik | Klub | Status | | --- | --- | --- | | Sinan Bakis | Górnik Zabrze | koniec wypożyczenia | | Filip Prebsl | Górnik Zabrze | koniec wypożyczenia | | Yosuke Furukawa | Górnik Zabrze | koniec wypożyczenia | | Michał Szromnik | Górnik Zabrze | koniec kontraktu |
Jak to wpłynie na Górnik Zabrze?
Odejście czterech piłkarzy to duży zmianą dla Górnika. Klub musi szybko znaleźć nowych wzmocnień, aby utrzymać się w Ekstraklasie. Górnik Zabrze ma przed sobą trudne zadanie, ale zespół jest gotowy do walki.
Górnik Zabrze Hub