Górnik Zabrze wygrał z Hallescher FC 2:1. Mecz odbył się w ramach przygotowań do nowego sezonu Ekstraklasy.
Co się wydarzyło?
Górnik Zabrze przyjechał do Niemiec, aby wziąć udział w meczu towarzyskim z Hallescher FC. Mecz był okazją do uczczenia 60-lecia niemieckiego klubu. Zabrzanie wygrali spotkanie 2:1, dzięki bramkom Erika Prekopa.
Dlaczego to jest ważne dla Górnika Zabrze?
Wygrana z Hallescher FC to dobry wynik dla Zabrzan, którzy przygotowują się do nowego sezonu Ekstraklasy. Trener Michal Gasparik mógł sprawdzić formę swoich piłkarzy przed rozpoczęciem ligi.
Co dalej?
Górnik Zabrze będzie kontynuował przygotowania do nowego sezonu. Zabrzanie mają zaplanowane jeszcze kilka meczów towarzyskich, w tym spotkanie z RB Salzburg i WSG Tirol. | Data | Przeciwnik | Wynik | | --- | --- | --- | | 4 lipca | RB Salzburg i WSG Tirol | - | | 10 lipca | FC Nordsjaelland | - | Kadra Zabrzan na zgrupowanie w Austrii liczy 26 piłkarzy. Bramkarze: Philipp Schulze, Tomasz Loska, Piotr Pietryga, Wiktor Kania. Obrońcy: Patryk Warczak, Michal Sacek, Rafał Janicki, Michał Synoś, Kryspin Szcześniak, Josema, Paweł Bochniewicz, Erik Janża, Ondrej Zmrzly. Pomocnicy: Bruno Durdov, Yvan Ikia Dimi, Roberto Massimo, Matias Sauer, Taofeek Ismaheel, Maksym Chłań, Jarosław Kubicki, Lukas Sadilek, Lukas Ambros, Bastien Donio, Kacper Urbański. Napastnicy: Erik Prekop, Sondre Liseth, Mateusz Posmyk.
Górnik Zabrze Hub