Górnik Zabrze wpadł w dołek, stracił przewagę w Ekstraklasie. Jeszcze przed miesiącem było niemal pewne, że na Roosevelta w czasie zimowej przerwy będzie mieszkał lider z kilkupunktową przewagą nad konkurencją. Trener Michal Gasparik musi znaleźć rozwiązanie, by wyjść z kryzysu. Błyskawicznie roztrwonił przewagę, dlatego długą przerwę w ligowych rozgrywkach jego sympatycy musieli przyjąć z poczuciem ulgi. Górnik Zabrze's problemy zaczęły się w ostatnich tygodniach, kiedy to zaczęli tracić punkty. And teraz muszą się zmobilizować, by odzyskać pozycję lidera. So ważne jest, by trener Gasparik znalazł odpowiednie rozwiązanie, by poprawić sytuację swojego zespołu. But czy uda się im to osiągnąć?