Górnik Zabrze zostaje sprzedany Lukasowi Podolskiemu, byłemu reprezentantowi Niemiec. W środę 20 maja 2026 roku Rada Miasta Zabrze zagłosowała za sprzedażą klubu. Miasto zachowa jednak złotą akcję, co oznacza, że samorząd wciąż będzie miał swojego przedstawiciela w radzie nadzorczej klubu. Lukas Podolski już teraz był właścicielem 8,3 proc. akcji Górnika Zabrze. Cena, którą zapłaci LP Holding GmBH za przejęcie pakietu 86 proc. akcji, wynosi niecałe 4 miliony złotych. Prezydent miasta Kamil Żbikowski powiedział, że prywatyzacja była jedynym wyjściem z sytuacji. Samorząd nie może się zajmować prowadzeniem działalności sportowej na takim poziomie. Wypracowaliśmy kompromis. Lukas Podolski i jego ludzie to profesjonaliści. Trzeba było zabezpieczyć wszelkie ryzyka. To historyczna chwila dla Górnika i miasta. Górnik Zabrze trafia w ręce Lukasa Podolskiego, który ma teraz możliwość budowania klubu według swojej wizji. W lipcu 2021 roku Lukas Podolski dołączył do Górnika Zabrze. Teraz jest jego właścicielem. Finalizacja transakcji ma nastąpić w czwartek 21 maja na stadionie Górnika. Będzie to pierwszy prywatny właściciel zabrzańskiego klubu od czasów TU Allianz Polska. W umowie prywatyzacyjnej zapisano m.in. dokapitalizowanie klubu przez nowego właściciela w ciągu trzech lat kwotą około 12,5 mln zł, co pozwoliło zbić cenę zakupu akcji.
Transfer
Górnik Zabrze zostaje sprzedany Lukasowi Podolskiemu
Górnik Zabrze zmienia właściciela - Lukas Podolski kupił 86 proc. akcji klubu za niecałe 4 miliony złotych. Prywatyzacja klubu to historyczna chwila dla Zabrza
Górnik Zabrze Hub