Górnik Zabrze ściąga nowego napastnika, Joao Victora, który ma dołączyć do zespołu w ramach rekordowego transferu. Rudy Galetti poinformował, że Brazylijczyk opuści węgierski ZTE i dołączy do polskiego klubu. Górnik przygotowuje się do nowego sezonu, w którym wystartuje w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Zabrzanie są blisko pozyskania Bruna Durdova z Hajduka Split, o czym pisaliśmy wcześniej. Łączny koszt takiego transferu przekroczy 1,3 mln euro, co będzie rekordem dla Górnika. And tak się składa, że rekord ten nie utrzyma się zbyt długo, ponieważ klub sięgnie też po Joao Victora. Napastnikiem interesowały się również zespoły z MLS, ale Brazylijczyk woli pozostać w Europie. Górnik ma zapłacić 1,5 mln euro, już po uwzględnieniu bonusów. Węgrzy zapewnili sobie procent od odsprzedaży, dzięki czemu wspomniana kwota może jeszcze wzrosnąć. Latem 2025 roku kupili Victora za 200 tysięcy euro z Ceara SC. W poprzednim sezonie środkowy napastnik zagrał w 38 spotkaniach ZTE, strzelił dziewięć goli, zanotował sześć asyst. Jego umowa z Węgrami obowiązuje do 30 czerwca 2028 roku. So Górnik Zabrze ma nowego napastnika, który ma pomóc zespołowi w walce o mistrzostwo. But czy to wystarczy, aby zdobyć tytuł? Tego jeszcze nie wiemy. Górnik Zabrze jest gotowy do nowego sezonu i będzie walczyć o najwyższe cele.
Transfer
Górnik Zabrze ściąga nowego napastnika, rekordowy transfer
Górnik Zabrze przygotowuje się do nowego sezonu, ściąga nowego napastnika Joao Victora, rekordowy transfer za 1,5 mln euro
Górnik Zabrze Hub