Górnik Zabrze rozpocznie walkę o awans do Ligi Mistrzów meczem z tureckim Fenerbahce. Zabrzanie będą walczyć o historyczny awans do elitarnych zmagań. Lech Poznań, mistrz Polski, zagra z duńskim AGF Aarhus. Obie drużyny rozpoczną swoją przygodę w eliminacjach Ligi Mistrzów od drugiej rundy. Górnik Zabrze i Lech Poznań reprezentują Polskę w walce o awans do najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych w Europie. Fenerbahce, który będzie rywalem Górnik Zabrze, to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Turcji. Turecki zespół ma za sobą udane sezony w europejskich pucharach. Górnik Zabrze będzie musiał pokonać Fenerbahce, aby awansować do następnej rundy eliminacji. Mecz między Górnik Zabrze a Fenerbahce odbędzie się 21 lub 22 lipca. Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane tydzień później. Górnik Zabrze przygotowuje się do tego meczu od kilku tygodni. Zabrzanie trenują intensywnie, aby być gotowymi na mecz z Fenerbahce. Fenerbahce również przygotowuje się do meczu z Górnik Zabrze. Turecki zespół chce awansować do Ligi Mistrzów i będzie walczyć o zwycięstwo w meczu z Górnik Zabrze. Górnik Zabrze i Fenerbahce to dwa różne zespoły z różnymi stylami gry. Górnik Zabrze jest znany ze swojej ofensywnej gry, podczas gdy Fenerbahce jest bardziej defensywny. Mecz między tymi dwoma zespołami będzie bardzo interesujący.